O škole

Mateřská škola je umístěna v zadaptované dvoupodlažní vile v zástavbě rodinných domů. V přízemí je šatna, třída, přípravna jídla, úklidová místnost, kabinet a jídelna. V prvním patře jsou dvě místnosti. Jedna je využívána jako třída a druhá k pohybovým aktivitám a odpočinku dětí. V druhém patře je jedna místnost, sociální zařízení pro 18 dětí nejmladšího věku.

Mateřská škola je trojtřídní, děti jsou rozděleny na mladší a starší.

Škole náleží prostorná zahrada s dostatkem stromů, pískovišti a účelově vybudovaným nerovným terénem, který slouží k pohybovým aktivitám.

Mateřskou školu navštěvuje 66 dětí ve věku od 3 do 6 let. S dětmi pracuje 5 pedagogických pracovnic, o čistotu a výdej stravy se starají 2 provozní pracovnice.

Spolupráce s rodiči i zaměstnanci je na velmi dobré úrovni.

Zřizovatelem školy je Statutární město Olomouc, od 1. 1. 2003 je MŠ součástí příspěvkové organizace Fakultní základní školy Holečkova 10 Olomouc.

Úlohou MŠ obecně je zabezpečovat rozvoj osobnosti a poskytovat výchovu a sociální péči dětem, upřednostňovat harmonický rozvoj osobnosti každého dítěte se zohledňováním individuálních zvláštností.

Pedagogická práce je plánována podle Školního vzdělávacího programu ,,ROK V PŘÍRODĚ“. Snažíme se o využití především emociálních prožitků, přirozeného poznávání, zážitků při společných akcích. Klademe velký důraz na adaptaci nových dětí v kolektivu.

U předškolních dětí se zaměřujeme na přípravu na školu.

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

V DOBĚ PRÁZDNIN BUDE ZAJIŠTĚN TAKTO:

2. ČERVENCE – 27. ČERVENCE

PROVOZ MŠ SCHWEITZEROVA

30. ČERVENCE – 3. SRPNA

UZAVŘENY VŠECHNY MATEŘSKÉ ŠKOLY

6. SRPNA – 24. SRPNA

NÁHRADNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA MŠ STŘEDNÍ NOVOSADSKÁ

27. SRPNA – 31.8. SRPNA

UZAVŘENY VŠECHNY MATEŘSKÉ ŠKOLY

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

VARIABILNÍ SYMBOL:   5

PROSÍME RODIČE, ABY SI TRVALÝ PŘÍKAZ  ZNOVU ZŘÍDILI

OD 1.9.2018.

ŠKOLNÉ NEPLATÍ DĚTI , KTERÉ DOVRŠÍ 6 LET DO 31.8.2019 A DĚTI S ODKLADEM ŠKOLNÍ DOCHÁZKY.

Pátek 22.6.2018

Přesnídávka chléb, pomazánka brokolicová, čaj Multivitamín (A: 01,07,1A,1B)
Polévka bramborová se sýrem (A: 01,07,09,1A)
Hl. Jídlo vepřové kostky na paprice, těstoviny, muffin MŠ ne, ovocná šťáva (A:01,03,05,07,09,1A)