Vzdělávací program

Charakteristika vzdělávacího programu

Školní vzdělávací program ,,ROK V PŘÍRODĚ“ byl zpracován k 1. 9. 2017 a bude každým rokem aktualizován.

Koncepce školy

Jsme mateřská škola, která respektuje jednotlivé osobnosti dětí s cílem přirozeně vytvářet a rozvíjet jejich kladný vztah k okolnímu světu, k přírodě, k ochraně životního prostředí. Vhodnými činnostmi podporovat zdravý vývoj dětí s přiměřenými pohybovými aktivitami pro tělesný a duševní rozvoj, vést děti k úctě k životu.

Filosofie školy

Společným cílem celého kolektivu je vytvořit pro děti bezpečné, podnětné a obsahově bohaté prostředí pro harmonický rozvoj osobnosti dítěte.

Filosofií naší školy je spokojené a šťastné dítě.

Environmentální zaměření školního vzdělávacího programu poskytuje dětem získat informace ze společenského života, z přírodní oblasti, rozvíjet tělesnou zdatnost a obratnost.

Činnosti budou probíhat v přírodním prostředí školní zahrady s využitím dřevěných herních prvků, v prostorách Botanické zahrady, v městském parku a nedalekém lesíku.

Zaměření školy

Do všech oblastí předškolního vzdělávání v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání se prolínají činnosti zaměřené na environmentální Školního vzdělávacího programu, který je zaměřený na environmentální činnosti.

Environmentální zaměření školy v souladu s Rámcovým programem předškolního vzdělávání podporuje zdravý životní styl, ochranu životního prostředí, šetrnější zacházení s přírodními zdroji, vážit si přírody a prostředí, ve kterém žijeme. Zásadní koncepční záměr je dotvořit prostředí školní zahrady tak, aby splňovalo potřeby dětí, jejich přirozený vývoj a aby splňovala požadavky bezpečnosti.

Nabízíme nadstandardní aktivity:

Kroužek seznamování s anglickým jazykemvede lektor RYTMIK Dětem o.p.s.. Výuka jazyků probíhá formou her vždy jedenkrát týdně. Při výuce vycházíme ze zkušenosti, že děti se nejvíce naučí a zapamatují prožitkem a při činnosti, která je baví. Základní slovíčka si osvojují pomocí her, básniček, písniček, kreslení a cvičení. V každé skupině je 10 – 12 dětí.

Výuka lyžování pod vedením Občanského sdružení,,ROK s pohybem“ probíhá v zimních měsících během dopoledne 1x týdně v Hlubočkách.

Předplavecký výcvik ve spolupráci s Plaveckou školou Olomouc.

Logopedická péče pro děti s vadami řeči – s logopedem.

Sportovně pohybový kroužek ve spolupráci s RYTMIK Dětem  o.p.s.

Kroužek pro klukyve spolupráci s RYTMIK Dětem  o.p.s.

Atletická přípravka vedená profesionálním trenérem.

Keramika odpoledne se děti seznamují s keramickou hlínou a jejími vlastnostmi, naučí se modelovat jednoduché předměty, zdobit je a glazovat. Tvořivou činností si rozvíjí hrubou a jemnou motoriku, představivost, prostorové vztahy a estetické cítění.

V odpoledních činnostech (14,45 – 15,30) hod. provádíme:

Zpívánky odpolední činnosti -  zpívání s klavírem a využití rytmických a melodických nástrojů, rozvíjíme v dětech hudební sluch, správnou výslovnost, smysl pro rytmus a intonaci.

Klubíčko pro předškolní děti a děti s odkladem školní docházky připravuje každoročně MŠ dopoledne procvičovací kurz grafomotoriky.

Sporťáček – pro všechny děti, které mají rády pohyb. Při výběru sportovních aktivit vycházíme z věku dětí a zároveň dbáme na upevňování kamarádství.

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

V DOBĚ PRÁZDNIN BUDE ZAJIŠTĚN TAKTO:

2. ČERVENCE – 27. ČERVENCE

PROVOZ MŠ SCHWEITZEROVA

30. ČERVENCE – 3. SRPNA

UZAVŘENY VŠECHNY MATEŘSKÉ ŠKOLY

6. SRPNA – 24. SRPNA

NÁHRADNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA MŠ STŘEDNÍ NOVOSADSKÁ

27. SRPNA – 31.8. SRPNA

UZAVŘENY VŠECHNY MATEŘSKÉ ŠKOLY

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

VARIABILNÍ SYMBOL:   5

PROSÍME RODIČE, ABY SI TRVALÝ PŘÍKAZ  ZNOVU ZŘÍDILI

OD 1.9.2018.

ŠKOLNÉ NEPLATÍ DĚTI , KTERÉ DOVRŠÍ 6 LET DO 31.8.2019 A DĚTI S ODKLADEM ŠKOLNÍ DOCHÁZKY.

Pátek 22.6.2018

Přesnídávka chléb, pomazánka brokolicová, čaj Multivitamín (A: 01,07,1A,1B)
Polévka bramborová se sýrem (A: 01,07,09,1A)
Hl. Jídlo vepřové kostky na paprice, těstoviny, muffin MŠ ne, ovocná šťáva (A:01,03,05,07,09,1A)